Kemalettin Mah. Yeldeğirmeni Sk. No:35/A Çorlu / Tekirdağ
Tıkalı pimaş açma işlemleri olarak yapılarda lavabo borularındaki tıkanıklıklarda, banyo giderlerinde ve tuvalet giderlerinde olan tıkanıklıklarda işlem uygulanmaktadır. Gider boruları son derece hassas bir işleve sahiptir. Bu alanlara atılacak olan kaba cisimler ve suda erimeyen cisimler tıkanıklığı sebebiyet verecektir. Yaşam alanlarında yaşanan bu tıkanıklık sorunları ise oldukça eziyetli ve zor bir dönemin yaşanmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de gider borularında oluşan  tıkanıklığı açma işlemi için acil müdahale çok önemlidir. Tıkanıklığın ilk belirtisi genellikle tıkalı olan alanlarda kokuların oluşmasıdır. Bu şekilde bir koku algılandığında hemen cihaz sistemleri kullanan bir tesisat firmasından yardım istenmelidir. Çünkü bu aşamadan sonra oluşacak olan durum pislik taşması olacaktır. Böyle bir durum da yaşam alanlarında hiç istenmeyecek olan bir durumdur.

Cihaz Sistemleri İle Tıkanıklık açma İşlemlerinin Avantajları

Tıkalı pimaş açma işlemlerinde cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarının çalışmalarında birçok farklı avantajlı durumlar bulunmaktadır.
Bu avantajlı durumların başında ise kırma dökme olaylarının olmaması gelmektedir. Yapılarda kırma dökme olmaması demek yaşamsal düzenlerin bozulmayacağı ve işlemleri kısa sürelerde son bulacağı anlamına gelmektedir.
Cihaz sistemler ile yapılan tıkalı pimaş açma işlemlerinde sorunların temel noktaları çözüme kavuşturulur. Bundan dolayı da aynı sebepten bir daha tıkanıklık problemi oluşmaz.
Cihaz sistemler ile yapılan tıkanıklık açma işlemlerinde çalışma sürelerinin kısa olması ve yapının içinde kırma dökme olaylarının yaşanmaması da işlem ücretlerinin oldukça düşük olmasını sağlayacaktır.
Tıkanıklık açmada Tek Çözüm Cihaz Sistemlerindedir

Tıkalı pimaş açma işlemlerinde kameralı görüntüleme sistemleri, tıkanıklık açma robotları ve tazyikli su makineleri kullanılmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemleri ile gider borularındaki tüm ayrıntılar net bir şekilde görülmektedir. Gider borusunda oluşan pisliğin ne tür bir maddeden oluştuğu, bu tıkanmanın borunun hangi bölgesinde oluştuğu ve nasıl bir çalışma ile bu tıkanıklık sorunu çözüleceği gibi tüm ayrıntılar görüntüleme sistemleri ile belirlenmektedir. Ardından da tıkanıklık açma robotları ile gider borusu içindeki pislikler parçalanmakta ve tesisat sistemlerinden dışarı atılmaktadır. Tazyikli su makineleri ile gider borularının içleri yıkanarak tüm artık pisliklerden ve yağlanmalardan borunun içi arındırılmakta ve tıkalı pimaş açma işlemleri sonlandırılmaktadır.