Kemalettin Mah. Yeldeğirmeni Sk. No:35/A Çorlu / Tekirdağ
Yer altında bulunan kanalizasyonlar gün geçtikçe dolmakta ve deforme olmaktadır.
Dolmuş ve deforme olmuş kanalizasyonları zamanla tıkanıklıklar meydana getirmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için belirli aralıklarla kanalizasyonların temizlenmesi gerekmektedir.
Kanalizasyon temizleme, dolu olan kanalların hidrolik akışının sağlanabilmesi, kokulara sebebiyet vermemesi ve taşma riskine engel olmak için temizlenmesidir.

Kanalizasyon temizleme işlemi geçmişte ilkel yollardan yapılmaktaydı ve birçok zorlukla karşılaşılmaktaydı. Zaman içinde gelişen teknoloji ilekanalizasyon temizleme işlemi sorun olmaktan çıkmıştır. Nedeni ise teknolojinin gelişmesi ile kanalizasyon temizleme araçlarının ortaya çıkmasıdır. Bu sayede geçmişte olduğu gibi her sokak başında kazı yapılmaktan vazgeçildi ve bu araçlarla tıkanılan yer tespit edilerek, sorunu en hızlı ve en kolay yoldan çözüme ulaştırmaktadır.

Kanalizasyon temizleme, büyük çaplı kanalizasyon hatlarının bulunduğu sokak ve caddelerde belediyeler ve il özel idareleri ya da belediylere bağlı bulunan su ve kanalizasyon idare müdürlükleri tarafından düzenli zamanlarda yapılmaktadır. Ani kanalizasyon tıkanıklığı durumunda ise su ve kanalizasyon idarelerinden hizmet isteyebilirsiniz.

Bina ya da özel mülklerde parsel alanı içerisinde bulunan kanalizasyonların temizliği mülk sahipleri tarafından yaptırılmaktadır.